Ovocné stromky - podzim 2023

Prodej ovocných stromků zahájen k 5.3.2024

Aktualizovaný stav ke dni 5.3.2024

JABLONĚ


ALLEGRO - letní odrůda. Plody jsou středně velké, kulovitě kuželovité, slupka hladká, bez rzivosti, slabě ojíněná, základní barva žlutozelená, jasně červená krycí barva je rozmytá se slabým žíháním, dužnina pevná, později v průběhu skladování středně pevná, křehká, jemná, velmi šťavnatá, spíše sladká, velmi dobrá. Plodnost raná, středně vysoká, pravidelná. Zraje zpravidla počátkem srpna, doporučuje se sklízet postupně podle dozrávání ve dvou až třech termínech. Je rezistentní ke strupovitosti, padlím netrpí.

EARLY GOLD - letní odrůda. Plody jsou velké a mají zelenou až mírně nažloutlou barvu. Dužnina je bíložlutá, osvěžující a má velmi dobrou, sladce navinulou chuť. Jablka se sklízí od poloviny července a vydrží cca 10 dní. Patří mezi nejkvalitnější odrůdy letních jabloní.

HANA letní odrůda, vhodná pro přímý konzum. Plody jsou středně velké, barva je zelená s tmavě červeným krytím. Jemná, šťavnatá, křehká dužnina dobré chuti. Sklízí se začátkem srpna, konzumní zralost je v polovině srpna, skladovat lze 3 týdny. Je rezistentní proti strupovitosti.

JAMES GRIEV LIRED - raně podzimní jabloň, středně velké až velké plody s výrazně červeným líčkem. Chuť je sladká a aromatická, velice příjemná, konzistence křupavá. Skladovatelnost v běžných podmínkách je krátká, v chladírnách ale vydrží až do konce zimy.

SPARTAN - raně zimní odrůda, Plody jsou středně velké, kulovitého tvaru, základní barva je zelenavá zcela překrytá karmínovou červení. Dužina je bílá, sladce navinulá, středně šťavnatá a aromatická. Sklízí se začátkem října, do konzumní zralosti se dostává v listopadu, skladovatelná do února. Odolnost proti napadení houbovými chorobami je nízká. Vhodná pro pěstování ve středních a teplých oblastech.

VANDA - raně zimní odrůda, vhodná pro přímý konzum i skladování. Plody jsou zelenožluté s červeným žíháním. Chuť je šťavnatá, navinule sladká a aromatická. Sklízí se v polovině září, konzumní zralost je v říjnu, skladovat lze do ledna. Rezistentní proti strupovitostí.

ANGOLD zimní odrůda, zelené plody s tmavě červeným krytím. Odrůda vhodná do všech pěstitelských oblastí. Chuť plodů je navinule sladká, aromatická. Dužnina jemná, středně pevná a šťavnatá. Sklízí koncem října, konzumní zralost je v listopadu, skladovat lze do března. 

BOHEMIA GOLD - zimní odrůda pocházející z České republiky. Plody jsou velké, zelenožluté, později žluté. Dužnina je žlutavá, navinule sladká, středně šťavnatá a aromatická. Sklízí se od září, konzumní zralost je od listopadu a lze je skladovat do března. Je vhodná pro pěstování ve všech pěstitelských oblastech.

BOHEMIA RED - zimní odrůda. Plody jsou velké, tmavě červené a mají výbornou, aromatickou, sladkou chuť. Jablka se sklízí od poloviny září, konzumní zralost je od října a lze je uchovat do února. Je vhodný do všech pěstitelských oblastí a rezistentní proti napadení strupovitostí.

GALA MITCHGLA - zimní odrůda, vyšlechtěna na Novém Zélandu, vyžaduje teplejší oblasti. Plody jsou středně velké, povrch je pokryt červeným žíháním a mramorováním. Dužnina je sladká, šťavnatá a aromatická. Sklízí se koncem září a skladovat je možno do dubna. 

GALA ROYAL - zimní odrůda původem z Nového Zélandu. Má středně velké plody, které mají výbornou, jemnou, sladkou a aromatickou chuť. Zraje koncem září, konzumní zralost je od října a v dobrých podmínkách skladování vydrží do března. Tato odrůda má vysoké výnosy kvalitních plodů.

GOLDEN DELICIUSzimní odrůda, která se sklízí od poloviny září. Konzumní zralosti dosahuje až v listopadu. Plody jsou středně velké, vysoce kulovité. Slupka je hladká, suchá, matně lesklá. Základní barva je zelenožlutá, později zlatožlutá, někdy s narůžovělým až oranžovým líčkem. Někdy se na plodech může vyskytnout slabší rzivé mramorování. Dužnina je žlutavá, pevná, jemná, šťavnatá. Chuť je navinule sladká, příjemně aromatická.

JONAGOLD - zimní odrůda. Plody jsou středně velké až velké, kuželovitého tvaru, se zelenožlutou slupkou překrytou červení. Slupka je středně tlustá, hladká, lesklá. Dužnina je krémové barvy, středně šťavnatá, jemné konzistence, nasládlá a aromatická. Sklízí se začátkem října, konzumně dozrávají v lednu. Skladovatelnost je do března. Plodnost je středně časná, velká a s probírkou pravidelná. Odolnost proti napadení houbovými chorobami je nízká. Plody jsou vhodné pro přímý konzum a dají se dobře transportovat.

MELROSE - zimní odrůda. Plody jsou velké kulovité, základní barva zelenožlutá překrytá červeným mramorováním. Dužina krémové barvy, sladce navinulá, jemné konzistence, středně šťavnatá, aromatická. Odrůda vhodná k přímému konzumu, uskladnění a dalšímu zpracování. Růst je bujný později slábne, tvoří kulovitou korunu. Plodnost při probírce pravidelná. Střední odolnost proti napadení houbovými chorobami.

NONETIT-MATČINOzimní odrůda, velmi oblíbená především pro chuť a kvalitu plodů. Plody jsou středně velké, zelenožluté s karmínovým líčkem. Sklizeň od poloviny září, vydrží do prosince.

RAJKAzimní odrůda s vysokou, brzkou plodností. Plody jsou velmi atraktivní, zelenožluté s červeným krytím. Dužnina ma sladkou chuť a je velmi šťavnatá a aromatická. Sklizňová zralost je koncem září, konzumní začíná v listopadu a skladovat plody lze do února. Je rezistentní proti napadení strupovitostí.

RUBIMEG - zimní odrůda. Plody se sklízí začátkem října, konzumní jsou od listopadu do dubna. Jsou velké až velmi velké, téměř kulovité. Základní barva je bělavě zelená překrytá tmavě červeným žíháním. Dužina nažloutlá, křehká, velmi šťavnatá, nasládlá, aromatická, velmi dobrá. Odrůda vhodná pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. Odolnost proti napadení strupovitostí je střední, vysoká proti napadení padlím jabloňovým. Plodnost  velká, pravidelná.

RUBINOLAzimní odrůda, vhodná do všech oblastí. Je rezistentní proti strupovitostí, padlím netrpí. Červeně žíhané plody jsou velmi atraktivní, středně šťavnaté a nasládlé. Sklízí se koncem září a skladovat se mohou až do března.

ROSANA - zimní odrůda. Plody jsou středně velké, kulovité až zploštěle kulovité. Základní barva zelenožlutá překrytá červeným  rozmytým líčkem na velké části povrchu plodu. Dužina je žlutobílá, jemná, šťavnatá, sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá. Sklizí se v první polovině září, konzumní zralost je od listopadu a skladovatelná do února. Odrůda je rezistentní proti strupovitosti a padlím netrpí. Vhodná pro pěstování do středních a teplých oblastí.

SIR PRIZEzimní odrůda. Dužnina je krémová, jemná, chruplavá, velmi šťavnatá. Chuť navinule sladká, aromatická, velmi dobrá. Odolnost proti strupovitosti je rezistentní, proti padlí vysoká.

ŠAMPION - zimní odrůda. Plody mají kulovitý tvar, zelenožlutou barvu, která je po celém plodu překrytá červenou barvou a velkou velikost. Dužnina má velmi dobrou, nasládlou, aromatickou chuť a je středně šťavnatá. Sklízí se od poloviny září, konzumní zralost začíná v listopadu a vydrží do ledna.

TOPAZjedna z nejlepších zimních odrůd. Plody jsou středně velké až velké a jsou ve zralosti zbarvené do červena. Dužnina má sladkou, šťavnatou chuť. Sklízí se v říjnu, konzumní zralost je v prosinci a skladovat plody lze do března. Je rezistentní proti strupovitosti.

SLOUPCOVITÉ

CUMULUS - sloupovitě podzimní odrůda s velkou plodností a pomalým růstem. Plody jsou kulovité se žlutozelenou slupkou a červeným líčkem. Dužnina je jemná, šťavnatá, sladkokyselá. Rezistentní proti strupovitosti. Sklizeň probíhá v polovině října a v dobrém sklepě se dají skladovat do března.

KORDONA - sloupcovitá zimní odrůda. Stromy jsou silně vzrůstné, s krátkým plodným obrostem. Plody jsou malé až středně velké, kuželovité se slabým žebrováním. Slupka je středně tlustá až tlustá, na povrchu hladká, nerovná, bez rzivosti, zelenožlutá s červeným líčkem. Dužnina je bílá, středně pevná až tuhá, šťavnatá, sladce navinulá. Plody se sklízí začátkem října, konzumně dozrávají od prosince. Skladovatelnost je do února. Je vhodná pro pěstování v omezeném prostoru či v nádobách. Je rezistentní proti strupovitosti.

SLENDERA - sloupcovitá zimní odrůda, velmi chutná, se silným vzrůstem, rezistentní proti strupovitosti. Vysoce plodná, zraje na začátku října, konzumní zralosti dosahuje na Vánoce. Skladovat se dá do února. Plody jsou velké, kuželovitého tvaru. Základní barva plodu je zelená, krycí barva je červená, celoplošně rozmytá. Dužnina je bílá, středně tuhá. Slupka je tlustá, hladká, středně ojíněná, bez rzivosti.

HRUŠNĚ


CLAPPOVA - letní odrůda. Sklízí se od poloviny srpna a konzumní zralost je koncem srpna. Tato odrůda je oblíbená díky své vysoké a brzké plodnosti. Plody jsou středně velké, sladké a šťavnaté. Dužnina je žlutá a má jemnou konzistenci. Je vhodná do všech pěstitelských oblastí. Mezi vhodné opylovače patří např. Boscova lahvice, Konference.

ISOLDA - letní odrůda. Plody jsou velké, zelenožluté s červeným krytím. Dužnina má navinule sladkou chuť a jemnou konzistenci. Plody se sklízí začátkem srpna, konzumní od konce srpna do září. Odolná proti napadení strupovitostí.

WILLIAMSOVAletní máslovka. Plody mají zelenožlutou barvu, narůžovělou, šťavnatou dužninu a jsou výborné, sladké chuti. Sklízí se na přelomu srpna a září a plody lze ihned konzumovat. Odolná proti strupovitosti.

DICOLORraně zimní odrůda. Plody jsou středně velké, žluté s červeným krytím. Dužnina je sladká, šťavnatá, voňavá a má jemnou konzistenci. Sklízí se začátkem října a konzumní zralost je v listopadu. Plody lze skladovat do února. Odolná proti strupovitosti a mrazům.

HARDYHOraně zimní odrůda. Plody jsou středně velké, máslovité, výborné chuti. Sklízí se koncem září, konzumní zralost je v listopadu a skladovat lze do ledna. Je velmi odolná vůči namrzání květů i dřeva.

KONFERENCEraně zimní odrůda. Sklízí se od poloviny září a konzumní zralost je v říjnu. Plody jsou velké, zelenožluté barvy a lze je uchovávat do listopadu. Chuť je sladká, středně šťavnatá. Je odolná proti napadení strupovitostí.

BOSCOVA LAHVICE - podzimní odrůda. Plody jsou žluté barvy a velké velikosti. Dužnina je sladká, šťavnatá, máslovitá a aromatická. Sklízí se do poloviny září, konzumní zralost začíná koncem září a plody lze skladovat do října. Plody výborné chuti, které se hodí pro přímý konzum i pro další zpracování.

ERIKA - zimní odrůda. Plod je velký, baňkovitého až hruškovitého tvaru. Slupka je tlustá, hladká, nerovná, nazelenalé barvy s nevýrazným líčkem. Dužnina je bílá, navinule sladká, křehká a šťavnatá. Plody se sklízí v říjnu, konzumně dozrávají v prosinci. Skladovatelnost je do února. Plodnost je středně brzká, velká a pravidelná. Vysoká odolnost proti houbovým chorobám i nízkým teplotám.

LUCASOVA - zimní odrůda. Plody jsou středně velké až velké, baňatého tvaru. Základní barva plodu je zelenožlutá s méně výrazným načervenalým líčkem. Dužnina je bílé barvy, sladce navinulé chuti, máslovité konzistence. Dozrávají v polovině října a konzumní zralost je od listopadu do února. Odolnost proti strupovitosti je střední. Vhodná pro pěstování v teplejších polohách.

ASIJ. HRUŠEŇ CHOJURO - podzimní odrůda, Plody jsou středně velké, ploše kulovité, nazelenalé barvy se světlejšími tečkami. Dužnina je bílé barvy, nehnědne, je šťavnatá, jemná, dobré chuti. Plody této asijské hrušně nepraskají. Plodnost je brzká, hojná. Odolnost proti napadení strupovitostí i proti nízkým teplotám je vysoká. Vhodná do všech poloh.

ASIJ. HRUŠEŇ JULKA - podzimní odrůda s žlutozelenými plody. Sklízí se od konce srpna, konzumní zralost je od září a plody vydrží uskladněné do listopadu. Plody mají středně velkou velikost a jsou kulovitého tvaru. Dužnina má nasládlou chuť, je středně šťavnatá, jemná a měkká. Tato odrůda je více odolná strupovitosti a nízkým teplotám. Je vhodná do všech pěstitelských oblastí. Cizosprašná, nutné vysazovat s další, jinou odrůdou asijské hrušně.

ASIJ. HRUŠEŇ PROSECCOzimní odrůda, dorůstá do výšky 2 - 2,5 m. Plody dozrávají na konci září. Snoubí se v nich jemná chuť šampaňského, šťavnatost broskví a křupavost jablek. Celkově má plod velmi exotickou chuť. Dužnina je žlutá a šťavnatá. Plody mají chuť mezi jablkem a hruškou, je aromatická a lehce nakyslá.

MIŠPULEdorůstá do výšky 5 - 7 m a vytváří rozložitou korunu. Listy jsou sytě zelené, tuhé a mají velice výrazné žilkování. Na podzim se barví v odstínech žluté, oranžové a červené. V květnu a červnu rozkvétají až 5 cm široké bílé květy. Plodem jsou žlutohnědé mišpule, které je potřeba nechat na stromě do prvních mrazíků. Teprve potom, když změknou, jsou lahodné. Dají se z nich rovněž vyrábět marmelády.

KDOULOŇ OBECNÁ - Cydonia oblonga "Champion". Strom je náročný na světlo, půdu potřebuje středně těžkou, úrodnou. Roste slabě, vytváří širokou rozložitou korunu. Plody jsou velké, baňaté, široce lahvicovité. Slupka žlutozelená, při zralosti žlutá, pokrytá šedou plstí, za syrova téměř nestravitelná. Dužina je velmi tuhá, zelenožlutá, později běložlutá, hodně trpká. Má vysoký obsah pektinu. Plodí později, velmi často střídavě. Sklízí se v říjnu, konzumní zralost je od prosince do konce dubna. Plody určené především ke konzervárenskému zpracování - džemy, marmelády, kompoty.

SLIVONĚ


ČAČANSKÁ RANÁ - velmi raná, samosprašná pološvestka s velkým dlouze elipsovitým plodem. Slupka je fialově červená, překrytá fialově namodralým ojíněním. Dužnina je zelenavě bílá, u plně zralých plodů světle žlutá, velmi šťavnatá, oddělitelná od pecky. Chuť je navilnule sladká, aromatická, velmi dobrá. Odolnost proti mrazu je vysoká, proti napadení šárkou je střední.

ČAČANSKÁ LEPOTICA - raná, samosprašná pološvestka s velkým oválným plodem. Dužnina je zelenavě žlutá, tuhá, šťavnatá, dobře oddělitelná od pecky. Chuť je navinule sladká, slabě aromatická, velmi dobrá. Odolnost proti mrazu vysoká, proti napadení šárkou je tolerantní.

CHRUDIMSKÁ - raná, samosprašná česká švestka. Plod je středně velký až velký, protáhlý. Barva je tmavě modrá s fialovým nádechem a šedomodrým ojíněním. Dužnina je zelenavě žlutá, pevná, šťavnatá, velmi dobrá. Zraje koncem srpna, začátek září. Je odolná proti šarce.

BYSTRICKÁ MUŠKÁTOVÁ - pozdní samosprašná švestkazraje v 2. polovině září, plod je velký, oválný, fialový, jemně ojíněný, dužnina je zelenožlutá, velmi sladká, vysoce aromatická. K všestrannému využití, především na destilaci. Středně bujně rostoucí. Plodí spolehlivě a hodně. Díky cukernatosti, výtěžnosti a aroma velmi vhodná na pálení.

GABROVSKÁpozdní švestka, částečně samosprašná. Odrůda je vhodná do teplé a středně teplé oblasti, k šarce je tolerantní. Plody má větší, elipsoidní a pevný. Slupka má tmavě fialově modrou barvu s výrazným ojíněním. Dužnina je žlutavá, pevná a má navinule sladkou chuť. Plody jsou odolné proti otlačení a pecka se dobře odlučuje od dužniny, sklízíme je v první polovině září. Odrůda je vhodná k přímému konzumu, zavařování nebo k výrobě pálenky.

PRESIDENTpozdní, cizosprašná pološvestka pocházející z Anglie. Plody jsou velké, mírně protáhlé a mají fialovou barvu. Dužnina je žlutozelená, tuhá, šťavnatá, sladká. Pecka jde dobře odloučit od dužniny. Plody zrají od první poloviny září. Je vhodná do všech pěstitelských oblastí.

STANLEY - pozdní pološvestka. Plody jsou velké, velmi šťavnaté, sladké, mají výbornou chuť a zrají koncem srpna až 1.9. Plody lze využít k přímému konzumu nebo dalšímu zpracování. Slivoň Stanley je kvalitní odrůda oblíbená díky své samosprašnosti a vysokým, pravidelným výnosům.

ŠVESTKA DOMÁCÍpozdní švestka, která zraje začátkem září - 15.9. Plody jsou středně velké, mají výraznou, sladkou chuť a jsou aromatické. Plody jsou vhodné k přímému konzumu a dalšímu zpracování. Je samosprašná a vhodná do všech pěstitelských oblastí.

VALOR - pozdní samosprašná pološvestka s velkým, široce vejčitým vzhledným plodem. Dužnina je pevná, žlutozelená až mírně oranžově žlutá, šťavnatá, oddělitelná od pecky. Chuť je sladce navinulá, velmi dobrá. Odolnost proti mrazu vysoká, proti napadení šárkou švestek je střední.

RENKLÓDY

ALTHANOVA - středně raná cizosprašná renklóda. Plody jsou velké až velmi velké, kulovité. Slupka je středně tlustá, fialově načervenalé barvy, ojíněná a někdy rzivá. Dužnina je pevná, zlatožlutá, velmi šťavnatá, sladce navinulá, mírně aromatická a dobře odlučitelná od pecky. Plody se sklízí ve druhé polovině srpna, konzumně dozrávají začátkem září. Plodnost je středně pozdní (3.-5. rok po výsadbě), velká a pravidelná. Odolnost prozi zimním mrazům je střední, vůči šárce je středně tolerantní.

MALVAZINKAraná renklóda, roste středně bujně a má vzpřímenou, později rozložitou řídkou korunu. Kvete od dubna do května. Plody dozrávají na konci srpna, jsou velké, téměř kulovité, růžové až červeno-fialové barvy. Dužina je nažloutlá, tuhá, velmi šťavnatá a sladce navinulá. Pecka se od ní odděluje středně lehce, není náročná na pěstování, má ráda slunná místa a středně vlhké a teplejší půdy. Odolnost proti mrazu je velká. Vhodná k přímé konzumaci, ale i k zavařování, k výrobě marmelády nebo džemů.

OULINSKÁ - raná renklóda, růst je středně bujný, plodnost vysoká, pravidelná. Plody jsou velké, kulovité, žlutozelené barvy. Dužnina je sladká, mírně aromatická, velmi chutná. Jsou dobře odlučitelné od pecky. Odrůda je samosprašná, vhodná jako dobrý opylovač pro jiné cizosprašné odrůdy. Tolerantní k šarce. Plody lze všestranně využít.

WAZONOVApozdní, částečně samosprašná renklóda s chuťově výbornými plody. Plody jsou střední velikosti se žlutou měkou dužninou, která má výbornou sladkou chuť. Slupka má žlutou barvu, na osluněné straně se objevuje nenápadné líčko. Zraje v polovině září. Odolná proti mrazu.

ZELENÁ RENKLÓDAstředně raná cizosprašná renklóda vhodná k podzimní výsadbě. Plody jsou středně velké. Dužnina je šťavnatá, sladká, aromatická, velmi dobrá. Plody jsou vhodné k přímému konzumu i dalšímu zpracování. Je odolná proti mrazu i šárce. Zraje začátkem září.

NANCY - mirabelka, samosprašná odrůda, odolná vůči šárce. Má menší žluté plody, příjemně sladké a šťavnaté, snadno odlučitelné od pecky. Sklízí se od konce srpna a jsou výborné nejen na přímý konzum a zavařování, ale hodí se také na sušení či pálení.

TŘEŠNĚ


HELGA - raná, tmavá cizosprašná srdcovka. Plod je středně velký s tmavě červenou slupkou. Dužnina je měkká, tmavě červená, šťáva barví dobře. Plody zrají ve 2. třešňovém týdnu (polovina června). Plodnost je časná, vysoká a pravidelná. Vysokou odolnost proti pukání plodů, odolnost proti mrazu je nízká. Plody dobré chuti jsou určeny pro přímý konzum, nejsou vhodné k delšímu transportu.

KASANDRAraná, tmavě červená srdcovka s velkými plody a průměrnou hmotností okolo 10g. Dužnina je tmavě červená, středně pevná, šťavnatá, dobré chuti, dobře barví. Zraje v 3. třešňovým týdnu. Odolná k jarním mrazíkům.

DEBORApoloraná chrupka. Zraje ve 4. třešňovém týdnu. Aromatická chuť, šťavnatá dužina. Vysoká plodnost. Kvalitní česká odrůda, vhodná do všech pěstitelských oblastí.

STELLA - středně raná samosprašná chrupka. Plody jsou velké velikosti, tmavě červené barvy, výborné chuti. Zraje od července. Výhodou odrůdy Stella je její samosprašnost a brzká a velká plodnost.

TAMARA - středně raná samosprašná chrupka červené barvy. Sklizeň začíná koncem července (6. - 7. třešňový týden), plody jsou velmi velké (12 - 14 g), široké až 30 mm. Dužina pevná, výborné kvality a velmi dobré chuti. Odrůda je středně náchylná k praskání a hnilobě plodů.

HALKA - pozdní, samosprašná, tmavá chrupka. Plody jsou velké, červené barvy. Dužnina je šťavnatá a sladká. Zraje v 6.-7. třešňovém týdnu (26.7.-20.8.). Je vhodná do teplejších a středních poloh. Plody lze použít k přímému konzumu nebo na další zpracování.

KORDIApozdní tmavá cizoprašná chrupka. Plod je velký až velmi velký, srdčitý, s tenkou slupkou tmavě červené barvy se světlejšími tečkami, čárkami. Dužnina je tuhá, karmínově červená se světlejším žikováním, štáva barví dobře. Chuť je navinule sladká, aromatická. Plody zrají v 6.třešňovém týdnu (2.polovina července). Plodnost je brzká, velká až velmi velká pravidelná. Odolnost květů proti mrazu je nízká, proti pukání vysoká. Plody velmi dobré chuti jsou vhodné pro přímý konzum i ke zpracování. 

LAPINS - pozdní samosprašná tmavá chrupka. Dužnina je pevná, středně šťavnatá, červená, bez zřetelného žilkování. Šťáva barví středně. Chuť je sladká, aromatická, velmi dobrá. Odolnost proti mrazu je vyšší, proti pukání plodů střední. Zraje v 7.třešňovém týdnu, plody dobře snášejí přepravu.

VIŠNĚ


ERDI BOTERMO N5 - středně raná, samosprašná kyselka. Plody jsou středně velké, tmavě červené. Dužnina je tmavě červené barvy, měkká, středně šťavnatá, sladké, aromatické chuti. Zraje ve 4. třešňovém týdnu. je žádaná pro kvalitní plody, které se hodí na přímou konzumaci nebo na další zpracování.

KRÁLOVNA HORTENZIE - pozdní, cizosprašná. Plody jsou středně velké červeno žluté barvy se sladkou višňovou chutí, které jsou vhodné pro přímý konzum a na další zpracování. Dozrává v 6. třešňovém týdnu - v polovině července a dává pravidelnou úrodu. Odrůda není samosprašná, proto je vhodné vysadit ji v blízkosti jiných odrůd.

MORELLENFEUERpozdní odrůda. Samosprašná kyselka. Plody jsou střední až menší velikosti, tmavě červené barvy, za deště nepukají. Dužnina je tmavě červená, aromatická, kyselejší chuti, při plném vyzrání sladké. Zraje v 5.-.6. třešňovém týdnu (polovina července až začátek srpna). Kvalitní odrůda vhodná do všech poloh a velmi odolná proti mrazu ve dřevě i květu.

ÚJFEHERTOI FURTOS - velmi pozdní, samosprašná kyselka. Plody jsou velké, tmavě červené barvy. Dužnina je červená, tuhá, středně šťavnatá, aromatická, sladké chuti. Zraje v 7. třešňovém týdnu. Velmi odolná proti pukání plodů.

MERUŇKY


BHART - velmi raná. Doba zrání je od začátku do poloviny července. Plod má výraznou oranžovou barvu, na oslněné části je červené rozmité líčko. Slupka hladká s lesklým nádechem. Dužnina pevná šťavnatá, aromatická, sladká. Plody netrpí na otlaky a dobře snáší transport i krátkodobé skladování. Vyznačuje se značnou mrazuodolností. Mezi hlavní výhody patří i velká násada postupně nakvétajících květů, díky níž může unikat jarním mrazíkům. Vhodná pro přímý konzum i zpracování.

LEJUNA - velmi raná odrůda vhodná pro přímý konzum i další zpracování. Plody jsou středně velké, oranžové barvy. Slupka je slabě plstnatá. Dužnina je tuhá, oranžová, šťavnatá, sladké chuti. Zraje 12 dnů před Velkopavlovickou odrůdou. V květu odolná proti jarním mrazíkům a vhodná do všech pěstitelských oblastí.

LESKORA - velmi raná odrůda vhodná pro přímý konzum nebo konzervárenské zpracování. Plody jsou středně velké, oranžové s červeným líčkem. Slupka je slabě plstnatá. Dužnina je šťavnatá, sladká, aromatické chuti a dobře odlučitelná od pecky. Zraje 26.6. - 11.7. což je 17 dnů před Velkopavlovickou odrůdou. Je odolná vůči mrazu a vhodná do všech pěstitelských oblastí.

RADKAvelmi raná odrůda vhodná k přímému konzumu. Plody jsou velké, oranžové barvy s menším purpurovým líčkem. Dužina je středně tuhá, šťavnatá, sladká a aromatická. Pecka jde velmi dobře od dužiny odloučit. Zraje koncem června až začátkem července. Vhodná do středně teplých a teplých pěstitelských oblastí. Je více náchylná na pukání plodů při jejich zrání.

HARCOTraná odrůda. Plody jsou velké, tmavě oranžové na osluněné straně červené, slupka je středně plstnatá. Chuť je šťavnatá, sladká, aromatická. Zraje 8 dní před odrůdou Velkopavlovickou. Je oblíbená pro výbornou chuť plodů.

KAROLA - raná, Nenáročná na půdu, vyžaduje půdy zásobené vláhou. Plody jsou střední velikosti, kulovitě oválného tvaru, oranžové překryté z větší části červení. Dužina je oranžová, pevná, šťavnatá, velmi dobré chuti. Plodnost je brzká, velká, pravidelná. Dozrává 10 dnů před Velkopavlovickou. Odolnost střední proti napadení houbovými chorobami a vysoká proti mrazu v květu. Odrůda má kvalitní plody vhodné především pro přímý konzum.

MAĎARSKÁstředně raná, vhodná na přímý konzum nebo konzervárenské zpracování. Plody jsou velké, světle oranžové barvy a vynikající chuti. Slupka středně plstnatá. Dužnina je středně tuhá, šťavnatá, sladká, aromatická. Zraje stejně jako Velkopavlovická. Je jednou z nejkvalitnějších odrůd, vhodná do teplejších oblastí.

PERLA - středně raná, plody dorůstají velké až velmi velké. Mají velmi dobrou chuť. Dužnina je středně šťavnatá, navinule sladká, aromatická. Zraje v 1. polovině července. Je dobře odolná jarním mrazíkům.

VELKOPAVLOVICKÁ - středně raná odrůda s velkými oválnými plody. Zraje kolem 22.července. Plody jsou velké, vhodné pro přímý konzum a konzervárenské zpracování. Je velmi oblíbená a stále vyhledávaná odrůda pro své kvalitní plody, výborné meruňkové chuti.

BERGERON - pozdní odrůda s výbornou konzervárenskou hodnotou plodů. Plody jsou střední velikosti, oranžovo-žluté barvy se světle červeným tečkováním. Dužnina je pevná, sytě oranžová, dobře odlučitelná od pecky. Zraje 23.7. - 7.8. což je 6 dnů po Velkopavlovické odrůdě. Patří mezi nenáročné odrůdy, vhodné do všech pěstitelských oblastí.

LEALA - pozdní odrůda, vhodná na přímý konzum nebo další zpracování (konzervárenské zpracování nebo palení). Plody jsou středně velké, světle oranžové barvy a sladké chuti. Slupka je slabě plstnatá. Dužnina šťavnatá, tuhé konzistence a sladké chuti. Zraje 7dnů po Velkopavlovické odrůdě. Je odolná proti mrazu v květu i ve dřevě, proto je vhodná do všech pěstitelských oblastí.

BROSKVONĚ


EARLIGLOraná žlutomasá odrůda vyšlechtěná v Kanadě jako mutace odrůdy Redhaven. Stromy rostou středně bujně a vytváří středně husté, široké až rozložité koruny. Plod je středně velký až velký, kulovitého až oválného tvaru. Slupka je žlutá, překrytá karmínovou červení. Dužnina je žlutooranžové barvy, sladce navinulá, aromatická, odlučitelná od pecky. Plody zrají na přelomu července a srpna. Plodnost je brzká, velká a pravidelná. Středně náročná na stanoviště, vyžaduje úrodné půdy s dostatkem živin a vláhy. Odolnost proti mrazům je vysoká, proti kadeřavosti střední. Plody jsou určeny především pro přímý konzum.

FENIX - raná odrůda původem ze Slovenska, hodí se pro pěstování do okrajových oblastí. Nemocemi netrpí. Plody má středně velké, kulovité. Slupka je zbarvená světle žlutou barvou a krytá červeným líčkem. Dužnina je světle žlutá, středně tuhá, výborné chuti. Plody sbíráme na přelomu července a srpna.

MAJORITA - středně raná žlutomasá odrůda se středně velkými až velkými plody. Dužnina má výbornou, velmi sladkou chuť, je středně tuhá. Jde dobře oddělit od pecky. Zraje v polovině srpna. Má vysokou a pravidelnou plodnost a je vhodná i do okrajových pěstitelských oblastí.

MODŘINKA - středně raná žlutomasá odrůda se středními až velkými plody mírně podlouhlého tvaru. Barva plodu je nažloutlá s červeným líčkem a jemnou slupkou. Dužina je pomerančové barvy bez vláken, dobře oddělitelná od pecky. Odolnost proti kadeřavosti i proti mrazíkům je střední. Plodnost je bzká a pravidelná. Je vhodná pro přímý konzum i ke konzervaci. Lze ji pěstovat i v okrajových oblastech na chráněném stanovišti.

REDHAVEN - středně raná žlutomasá odrůda s kulatým až oválným plodem střední velikosti. Dužina je žlutá, kolem pecky načervenelá. V plné zralosti je dobře oddělitelná od pecky. Chuť aromatických plodů je navinule sladká. Sklizeň je druhý týden v srpnu.

RELIANCE - středně raná odrůda, plody jsou středně velké, kulaté, žluté s tmavě červeným líčkem. Dužina je oranžová, pevná, sladká a šťavnatá, aromatická. Odrůda jde od pecky. Plodnost je velká a pravidelná. Odolná proti kadeřavosti, mrazuvzdorná. Nenáročná na polohu, ale vyžaduje úrodné půdy.

SANDWICH GELB - středně raná žlutomasá odrůda, plody jsou středně velké, ploché, žluté s červeným líčkem. Dužnina je pevná a lehce ulpívá na pecce. Chuť je sladká. Sbíráme je od srpna. Odrůda je poměrně odolná vůči mrazu.

CRESTHAVEN - pozdní žlutomasá odrůda, plody jsou středně velké až velké, kulovité, žlutavě zelené z větší části překryté červeným líčkem. Dužina, sladká, aromatická a šťavnatá, dobře odlučitelná od pecky. Plodnost je brzká, vysoká a pravidelná. Vysoce odolná proti mrazu, proti kadeřavosti je odolnost nízká. Vhodná pro přímý konzum i konzervaci.

FLAMINGO - pozdní žlutomasá odrůda, plody jsou velké se žlutou slupkou a červeným líčkem. Dužina je žlutá, šťavnatá, aromatická, dobře odlučitelná od pecky. Plodnost je velká a pravidelná. Odolnost je střední proti napadení kadeřavostí i proti mrazíkům. Tuto odrůdu lze pěstovat i v okrajových polohách, je vhodná pro přímý konzum i pro konzervaci.

SUNCREST - pozdní žlutomasá odrůda, plod je velký, kulovitý. Dužnina je žlutá, šťavnatá, rozplývavá, dobře oddělitelná od pecky. Chuť je sladká, navinulá, aromatická, dobrá. Sklizeň přelom srpna a září.

NEKTARINKY


HARCO - středně raná žlutomasá nektarinka, plod je střední, téměř kulovitý, souměrný. Dužnina je oranžovožlutá, středně tuhá, mírně vláknitá, šťavnatá, oddělitelná od pecky. Chuť je navinule sladká, aromatická, vynikající.

TENA - raná odrůda, která zraje 10 dnů před odrůdou Redhaven. Plody jsou středně velké výborné, sladké chuti s výrazným červeným krytím. Je vhodná do teplejších oblastí nebo na chráněná místa.

OŘEŠÁK VLAŠSKÝ


MARS - středně raný samosprašný polopapírák. Plody jsou velké. Jádro je žluto-hnědé, aromatické, nasládlé. Zraje od konce 3. dekády září. Vhodný do všech pěstitelských oblastí.

SEIFERSDORFSKÝ středně raný samosprašný polopapírák s vysokou plodností a výbornou chutí vhodný i do chladnějších poloh. Plod je velký s tenkou skořápkou, jádro je velké, vyplňuje celou skořápku, chuť jádra je sladká, stářím nehořkne. Plodit začíná třetím rokem po výsadbě. Plody zrají od 3. týdne v září.

JEŘÁB


MORAVSKÝ SLADKOPLODÝ - odrůda červeného jeřábu, stromy jsou bujného růstu, vytváří široce pyramidální korunu. Dozrává podle stanoviště od konce srpna do konce září. Plody jsou červenooranžové, dužina je žlutooranžová sladce navinulá až trpká. Odolnost proti chorobám a škůdcům je střední, proti nízkým teplotám je vysoká. Vhodná pro pěstování ve všech oblastech.

VIKING - Aronia Viking - Nenáročný na pěstování. Plody mají vysoký obsah vitamínu C, jsou vhodné k výrobě šťáv nebo kompotování.

NEROAronia Nero - sladkoplodý černý jeřáb, vitamínová bomba, velmi úrodný.

LÍSKA


LOMBARDSKÁ BÍLÁ

WEBBOVA

MANDLOŇ


VAMA

Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod

Sobota: 9 - 12 hod

ČERVENEC, SRPEN

Pondělí - Pátek: 9 - 16 hod

Sobota: 9 - 12 hod

Sazka terminál

U nás najdete terminál sazky. Můžete si vsadit, koupit los či dobít kredit. Platba pouze v hotovosti.

Platební karty

Na prodejně můžete za zboží platit hotově i platební kartou.

DPD

dpd-logo-redgrad-rgb

Výdej a příjem zásilek společnosti DPD. Platba v hotovosti nebo platební kartou.

GLS

gls

Výdej a příjem zásilek společnosti GLS. Platba pouze v hotovosti.

Balíkovna

logo---balikovna

Výdej a příjem zásilek společnosti BALÍKOVNA. Platba pouze v hotovosti.

WEDO

wedo

Výdej a příjem zásilek společnosti WEDO. Platba v hotovosti nebo platební kartou.

PPL

ppl-cz-logo

Výdej a příjem zásilek společnosti PPL. Platba v hotovosti nebo platební kartou.