Ovocné stromky - jaro 2021

Prodej ovocných stromků pozastaven k 30.4.2021

Opětovně bude prodej zahájen 15.10.2021

Aktualizovaný stav ke dni 29.4.2021

JABLONĚ


ANGOLDzimní odrůda, zelené plody s tmavě červeným krytím. Odrůda vhodná do všech pěstitelských oblastí. Chuť plodů je navinule sladká, aromatická. Dužnina jemná, středně pevná a šťavnatá. Sklízí koncem října, konzumní zralost je v listopadu, skladovat lze do března. 

BOHEMIA REDKvalitní, zimní odrůda. Plody jsou velké, tmavě červené a mají výbornou, aromatickou, sladkou chuť. Jablka se sklízí od poloviny září, konzumní zralost je od října a lze je uchovat do února. Je vhodný do všech pěstitelských oblastí a rezistentní proti napadení strupovitostí.

EARLY GOLDletní odrůda. Plody jsou velké a mají zelenou až mírně nažloutlou barvu. Dužnina je bíložlutá, osvěžující a má velmi dobrou, sladce navinulou chuť. Jablka se sklízí od poloviny července a vydrží cca 10 dní. Patří mezi nejkvalitnější odrůdy letních jabloní.

GALA MITCHGLA - zimní odrůda, vyšlechtěna na Novém Zélandu, vyžaduje teplejší oblasti. Plody jsou středně velké, povrch je pokryt červeným žíháním a mramorováním. Dužnina je sladká, šťavnatá a aromatická. Sklízí se koncem září a skladovat je možno do dubna. 

GOLDEN DELICIUSzimní odrůda, která se sklízí od poloviny září. Konzumní zralosti dosahuje až v listopadu. Plody jsou středně velké, vysoce kulovité. Slupka je hladká, suchá, matně lesklá. Základní barva je zelenožlutá, později zlatožlutá, někdy s narůžovělým až oranžovým líčkem. Někdy se na plodech může vyskytnout slabší rzivé mramorování. Dužnina je žlutavá, pevná, jemná, šťavnatá. Chuť je navinule sladká, příjemně aromatická.

HANAletní odrůda, vhodná pro přímý konzum. Plody jsou středně velké, barva je zelená s tmavě červeným krytím. Jemná, šťavnatá, křehká dužnina dobré chuti. Sklízí se začátkem srpna, konzumní zralost je v polovině srpna, skladovat lze 3 týdny. Je rezistentní proti strupovitosti.

JAMES GRIEV LIRED - raně podzimní jabloň, středně velké až velké plody s výrazně červeným líčkem. Chuť je sladká a aromatická, velice příjemná, konzistence křupavá. Skladovatelnost v běžných podmínkách je krátká, v chladírnách ale vydrží až do konce zimy.

NONETIT-MATČINO - zimní odrůda, velmi oblíbená především pro chuť a kvalitu plodů. Plody jsou středně velké, zelenožluté s karmínovým líčkem. Sklizeň od poloviny září, vydrží do prosince.

RAJKA - zimní odrůda s vysokou, brzkou plodností. Plody jsou velmi atraktivní, zelenožluté s červeným krytím. Dužnina ma sladkou chuť a je velmi šťavnatá a aromatická. Sklizňová zralost je koncem září, konzumní začíná v listopadu a skladovat plody lze do února. Je rezistentní proti napadení strupovitostí.

RUBINOLAzimní odrůda, vhodná do všech oblastí. Je rezistentní proti strupovitostí, padlím netrpí. Červeně žíhané plody jsou velmi atraktivní, středně šťavnaté a nasládlé. Sklízí se koncem září a skladovat se mohou až do března.

SIR PRIZEzimní, rezistentní odrůda. Dužnina je krémová, jemná, chruplavá, velmi šťavnatá. Chuť navinule sladká, aromatická, velmi dobrá. Odolnost proti strupovitosti je rezistentní, proti padlí vysoká.

TOPAZjedna z nejlepších zimních odrůd. Plody jsou středně velké až velké a jsou ve zralosti zbarvené do červena. Dužnina má sladkou, šťavnatou chuť. Sklízí se v říjnu, konzumní zralost je v prosinci a skladovat plody lze do března. Je rezistentní proti strupovitosti.

VANDA - raně zimní odrůda, vhodná pro přímý konzum i skladování. Plody jsou zelenožluté s červeným žíháním. Chuť je šťavnatá, navinule sladká a aromatická. Sklízí se v polovině září, konzumní zralost je v říjnu, skladovat lze do ledna. Rezistentní proti strupovitostí.

SLOUPCOVITÉ

KORDONA - sloupcovitá zimní odrůda. Stromy jsou silně vzrůstné, s krátkým plodným obrostem. Plody jsou malé až středně velké, kuželovité se slabým žebrováním. Slupka je středně tlustá až tlustá, na povrchu hladká, nerovná, bez rzivosti, zelenožlutá s červeným líčkem. Dužnina je bílá, středně pevná až tuhá, šťavnatá, sladce navinulá. Plody se sklízí začátkem října, konzumně dozrávají od prosince. Skladovatelnost je do února. Je vhodná pro pěstování v omezeném prostoru či v nádobách. Je rezistentní proti strupovitosti.

CUMULUS - sloupovitě podzimní odrůda s velkou plodností a pomalým růstem. Plody jsou kulovité se žlutozelenou slupkou a červeným líčkem. Dužnina je jemná, šťavnatá, sladkokyselá. Rezistentní proti strupovitosti. Sklizeň probíhá v polovině října a v dobrém sklepě se dají skladovat do března.

SLENDERA - sloupcovitá zimní odrůda, velmi chutná, se silným vzrůstem, rezistentní proti strupovitosti. Vysoce plodná, zraje na začátku října, konzumní zralosti dosahuje na Vánoce. Skladovat se dá do února. Plody jsou velké, kuželovitého tvaru. Základní barva plodu je zelená, krycí barva je červená, celoplošně rozmytá. Dužnina je bílá, středně tuhá. Slupka je tlustá, hladká, středně ojíněná, bez rzivosti.

HRUŠNĚ


ERIKA - zimní odrůda. Plod je velký, baňkovitého až hruškovitého tvaru. Slupka je tlustá, hladká, nerovná, nazelenalé barvy s nevýrazným líčkem. Dužnina je bílá, navinule sladká, křehká a šťavnatá. Plody se sklízí v říjnu, konzumně dozrávají v prosinci. Skladovatelnost je do února. Plodnost je středně brzká, velká a pravidelná. Vysoká odolnost proti houbovým chorobám i nízkým teplotám.

DICOLORraně zimní odrůda. Plody jsou středně velké, žluté s červeným krytím. Dužnina je sladká, šťavnatá, voňavá a má jemnou konzistenci. Sklízí se začátkem října a konzumní zralost je v listopadu. Plody lze skladovat do února. Odolná proti strupovitosti a mrazům.

HARDYHO - raně zimní odrůda. Plody jsou středně velké, máslovité, výborné chuti. Sklízí se koncem září, konzumní zralost je v listopadu a skladovat lze do ledna. Je velmi odolná vůči namrzání květů i dřeva.

KONFERENCE - raně zimní odrůda. Sklízí se od poloviny září a konzumní zralost je v říjnu. Plody jsou velké, zelenožluté barvy a lze je uchovávat do listopadu. Chuť je sladká, středně šťavnatá. Je odolná proti napadení strupovitostí.

WILLIAMSOVAletní máslovka. Plody mají zelenožlutou barvu, narůžovělou, šťavnatou dužninu a jsou výborné, sladké chuti. Sklízí se na přelomu srpna a září a plody lze ihned konzumovat. Odolná proti strupovitosti.

ASIJ. HRUŠEŇ PROSECCO - zimní odrůda, dorůstá do výšky 2 - 2,5 m. Plody dozrávají na konci září. Snoubí se v nich jemná chuť šampaňského, šťavnatost broskví a křupavost jablek. Celkově má plod velmi exotickou chuť. Dužnina je žlutá a šťavnatá. Plody mají chuť mezi jablkem a hruškou, je aromatická a lehce nakyslá.

MIŠPULEdorůstá do výšky 5 - 7 m a vytváří rozložitou korunu. Listy jsou sytě zelené, tuhé a mají velice výrazné žilkování. Na podzim se barví v odstínech žluté, oranžové a červené. V květnu a červnu rozkvétají až 5 cm široké bílé květy. Plodem jsou žlutohnědé mišpule, které je potřeba nechat na stromě do prvních mrazíků. Teprve potom, když změknou, jsou lahodné. Dají se z nich rovněž vyrábět marmelády.

KDOULOŇ OBECNÁ - Cydonia oblonga "Champion". Strom je náročný na světlo, půdu potřebuje středně těžkou, úrodnou. Roste slabě, vytváří širokou rozložitou korunu. Plody jsou velké, baňaté, široce lahvicovité. Slupka žlutozelená, při zralosti žlutá, pokrytá šedou plstí, za syrova téměř nestravitelná. Dužina je velmi tuhá, zelenožlutá, později běložlutá, hodně trpká. Má vysoký obsah pektinu. Plodí později, velmi často střídavě. Sklízí se v říjnu, konzumní zralost je od prosince do konce dubna. Plody určené především ke konzervárenskému zpracování - džemy, marmelády, kompoty.

SLIVONĚ


ALTHANOVAstředně raná cizosprašná renklóda. Plody jsou velké až velmi velké, kulovité. Slupka je středně tlustá, fialově načervenalé barvy, ojíněná a někdy rzivá. Dužnina je pevná, zlatožlutá, velmi šťavnatá, sladce navinulá, mírně aromatická a dobře odlučitelná od pecky. Plody se sklízí ve druhé polovině srpna, konzumně dozrávají začátkem září. Plodnost je středně pozdní (3.-5. rok po výsadbě), velká a pravidelná. Odolnost prozi zimním mrazům je střední, vůči šárce je středně tolerantní.

ČAČANSKÁ LEPOTICA - raná, samosprašná pološvestka s velkým oválným plodem. Dužnina je zelenavě žlutá, tuhá, šťavnatá, dobře oddělitelná od pecky. Chuť je navinule sladká, slabě aromatická, velmi dobrá. Odolnost proti mrazu vysoká, proti napadení šárkou je tolerantní.

ČAČANSKÁ RANÁvelmi raná, samosprašná pološvestka s velkým dlouze elipsovitým plodem. Slupka je fialově červená, překrytá fialově namodralým ojíněním. Dužnina je zelenavě bílá, u plně zralých plodů světle žlutá, velmi šťavnatá, oddělitelná od pecky. Chuť je navilnule sladká, aromatická, velmi dobrá. Odolnost proti mrazu je vysoká, proti napadení šárkou je střední.

GABROVSKÁ - pozdní švestka, částečně samosprašná. Odrůda je vhodná do teplé a středně teplé oblasti, k šarce je tolerantní. Plody má větší, elipsoidní a pevný. Slupka má tmavě fialově modrou barvu s výrazným ojíněním. Dužnina je žlutavá, pevná a má navinule sladkou chuť. Plody jsou odolné proti otlačení a pecka se dobře odlučuje od dužniny, sklízíme je v první polovině září. Odrůda je vhodná k přímému konzumu, zavařování nebo k výrobě pálenky.

CHRUDIMSKÁ - raná, samosprašná česká odrůda. Plod je středně velký až velký, protáhlý. Barva je tmavě modrá s fialovým nádechem a šedomodrým ojíněním. Dužnina je zelenavě žlutá, pevná, šťavnatá, velmi dobrá. Zraje koncem srpna, začátek září. Je odolná proti šarce.

MALVAZINKA - raná renklóda, roste středně bujně a má vzpřímenou, později rozložitou řídkou korunu. Kvete od dubna do května. Plody dozrávají na konci srpna, jsou velké, téměř kulovité, růžové až červeno-fialové barvy. Dužina je nažloutlá, tuhá, velmi šťavnatá a sladce navinulá. Pecka se od ní odděluje středně lehce, není náročná na pěstování, má ráda slunná místa a středně vlhké a teplejší půdy. Odolnost proti mrazu je velká. Vhodná k přímé konzumaci, ale i k zavařování, k výrobě marmelády nebo džemů.

NANCY - mirabelka, samosprašná odrůda, odolná vůči šárce. Má menší žluté plody, příjemně sladké a šťavnaté, snadno odlučitelné od pecky. Sklízí se od konce srpna a jsou výborné nejen na přímý konzum a zavařování, ale hodí se také na sušení či pálení.

PRESIDENT - pozdní, cizosprašná pološvestka pocházející z Anglie. Plody jsou velké, mírně protáhlé a mají fialovou barvu. Dužnina je žlutozelená, tuhá, šťavnatá, sladká. Pecka jde dobře odloučit od dužniny. Plody zrají od první poloviny září. Je vhodná do všech pěstitelských oblastí.

STANLEY - pozdní pološvestka. Plody jsou velké, velmi šťavnaté, sladké, mají výbornou chuť a zrají koncem srpna až 1.9. Plody lze využít k přímému konzumu nebo dalšímu zpracování. Slivoň Stanley je kvalitní odrůda oblíbená díky své samosprašnosti a vysokým, pravidelným výnosům.

ŠVESTKA DOMÁCÍpozdní švestka, která zraje začátkem září - 15.9. Plody jsou středně velké, mají výraznou, sladkou chuť a jsou aromatické. Plody jsou vhodné k přímému konzumu a dalšímu zpracování. Je samosprašná a vhodná do všech pěstitelských oblastí.

VALOR - pozdní samosprašná pološvestka s velkým, široce vejčitým vzhledným plodem. Dužnina je pevná, žlutozelená až mírně oranžově žlutá, šťavnatá, oddělitelná od pecky. Chuť je sladce navinulá, velmi dobrá. Odolnost proti mrazu vysoká, proti napadení šárkou švestek je střední.

WAZONOVA - pozdní, částečně samosprašná renklóda s chuťově výbornými plody. Plody jsou střední velikosti se žlutou měkou dužninou, která má výbornou sladkou chuť. Slupka má žlutou barvu, na osluněné straně se objevuje nenápadné líčko. Zraje v polovině září. Odolná proti  mrazu.

ZELENÁ RENKLÓDA - středně raná cizosprašná renklóda vhodná k podzimní výsadbě. Plody jsou středně velké. Dužnina je šťavnatá, sladká, aromatická, velmi dobrá. Plody jsou vhodné k přímému konzumu i dalšímu zpracování. Je odolná proti mrazu i šárce. Zraje začátkem září.

TŘEŠNĚ


DEBORA - poloraná chrupka. Zraje ve 4. třešňovém týdnu. Aromatická chuť, šťavnatá dužina. Vysoká plodnost. Kvalitní česká odrůda, vhodná do všech pěstitelských oblastí.

HALKA - pozdní, samosprašná, tmavá chrupka. Plody jsou velké, červené barvy. Dužnina je šťavnatá a sladká. Zraje v 6.-7. třešňovém týdnu (26.7.-20.8.). Je vhodná do teplejších a středních poloh. Plody lze použít k přímému konzumu nebo na další zpracování.

HELGA - raná, tmavá cizosprašná srdcovka. Plod je středně velký s tmavě červenou slupkou. Dužnina je měkká, tmavě červená, šťáva barví dobře. Plody zrají ve 2. třešňovém týdnu (polovina června). Plodnost je časná, vysoká a pravidelná. Vysokou odolnost proti pukání plodů, odolnost proti mrazu je nízká. Plody dobré chuti jsou určeny pro přímý konzum, nejsou vhodné k delšímu transportu.

KASANDRA - raná, tmavě červená srdcovka s velkými plody a průměrnou hmotností okolo 10g. Dužnina je tmavě červená, středně pevná, šťavnatá, dobré chuti, dobře barví. Zraje v 3. třešňovým týdnu. Odolná k jarním mrazíkům

STELLA - středně raná samosprašná chrupka. Plody jsou velké velikosti, tmavě červené barvy, výborné chuti. Zraje od července. Výhodou odrůdy Stella je její samosprašnost a brzká a velká plodnost.

KORDIA - pozdní tmavá cizoprašná chrupka. Plod je velký až velmi velký, srdčitý, s tenkou slupkou tmavě červené barvy se světlejšími tečkami, čárkami. Dužnina je tuhá, karmínově červená se světlejším žikováním, štáva barví dobře. Chuť je navinule sladká, aromatická. Plody zrají v 6.třešňovém týdnu (2.polovina července). Plodnost je brzká, velká až velmi velká pravidelná. Odolnost květů proti mrazu je nízká, proti pukání vysoká. Plody velmi dobré chuti jsou vhodné pro přímý konzum i ke zpracování. 

LAPINS - pozdní samosprašná tmavá chrupka. Dužnina je pevná, středně šťavnatá, červená, bez zřetelného žilkování. Šťáva barví středně. Chuť je sladká, aromatická, velmi dobrá. Odolnost proti mrazu je vyšší, proti pukání plodů střední. Zraje v 7.třešňovém týdnu, plody dobře snášejí přepravu.

VIŠNĚ


ERDI BOTERMO N5 - středně raná, samosprašná kyselka. Plody jsou středně velké, tmavě červené. Dužnina je tmavě červené barvy, měkká, středně šťavnatá, sladké, aromatické chuti. Zraje ve 4. třešňovém týdnu. je žádaná pro kvalitní plody, které se hodí na přímou konzumaci nebo na další zpracování.

ÚJFEHERTOI FURTOS - velmi pozdní samosprašná kyselka. Plody jsou velké, tmavě červené barvy. Dužnina je červená, tuhá, středně šťavnatá, aromatická, sladké chuti. Zraje v 7. třešňovém týdnu. Velmi odolná proti pukání plodů.

MERUŇKY


BERGERONpozdní odrůda s výbornou konzervárenskou hodnotou plodů. Plody jsou střední velikosti, oranžovo-žluté barvy se světle červeným tečkováním. Dužnina je pevná, sytě oranžová, dobře odlučitelná od pecky. Zraje 23.7. - 7.8. což je 6 dnů po Velkopavlovické odrůdě. Patří mezi nenáročné odrůdy, vhodné do všech pěstitelských oblastí.

HARCOTraná odrůda. Plody jsou velké, tmavě oranžové na osluněné straně červené, slupka je středně plstnatá. Chuť je šťavnatá, sladká, aromatická. Zraje 8 dní před odrůdou Velkopavlovickou. Je oblíbená pro výbornou chuť plodů.

MAĎARSKÁstředně raná, vhodná na přímý konzum nebo konzervárenské zpracování. Plody jsou velké, světle oranžové barvy a vynikající chuti. Slupka středně plstnatá. Dužnina je středně tuhá, šťavnatá, sladká, aromatická. Zraje stejně jako Velkopavlovická. Je jednou z nejkvalitnějších odrůd, vhodná do teplejších oblastí.

RADKAvelmi raná odrůda vhodná k přímému konzumu. Plody jsou velké, oranžové barvy s menším purpurovým líčkem. Dužina je středně tuhá, šťavnatá, sladká a aromatická. Pecka jde velmi dobře od dužiny odloučit. Zraje koncem června až začátkem července. Vhodná do středně teplých a teplých pěstitelských oblastí. Je více náchylná na pukání plodů při jejich zrání.

VELKOPAVLOVICKÁ - středně raná odrůda s velkými oválnými plody. Zraje kolem 22.července. Plody jsou velké, vhodné pro přímý konzum a konzervárenské zpracování. Je velmi oblíbená a stále vyhledávaná odrůda pro své kvalitní plody, výborné meruňkové chuti.

BROSKVONĚ


EARLIGLOraná žlutomasá odrůda vyšlechtěná v Kanadě jako mutace odrůdy Redhaven. Stromy rostou středně bujně a vytváří středně husté, široké až rozložité koruny. Plod je středně velký až velký, kulovitého až oválného tvaru. Slupka je žlutá, překrytá karmínovou červení. Dužnina je žlutooranžové barvy, sladce navinulá, aromatická, odlučitelná od pecky. Plody zrají na přelomu července a srpna. Plodnost je brzká, velká a pravidelná. Středně náročná na stanoviště, vyžaduje úrodné půdy s dostatkem živin a vláhy. Odolnost proti mrazům je vysoká, proti kadeřavosti střední. Plody jsou určeny především pro přímý konzum.

REDHAVENstředně raná žlutomasá odrůda s kulatým až oválným plodem střední velikosti. Dužina je žlutá, kolem pecky načervenelá. V plné zralosti je dobře oddělitelná od pecky. Chuť aromatických plodů je navinule sladká. Sklizeň je druhý týden v srpnu.

SUNCRESTpozdní žlutomasá odrůda, plod je velký, kulovitý. Dužnina je žlutá, šťavnatá, rozplývavá, dobře oddělitelná od pecky. Chuť je sladká, navinulá, aromatická, dobrá. Sklizeň přelom srpna a září.

NEKTARINKY


HARCO - středně raná žlutomasá nektarinka, plod je střední, téměř kulovitý, souměrný. Dužnina je oranžovožlutá, středně tuhá, mírně vláknitá, šťavnatá, oddělitelná od pecky. Chuť je navinule sladká, aromatická, vynikající.

OŘEŠÁK VLAŠSKÝ


MARS - středně raný samosprašný polopapírák. Plody jsou velké. Jádro je žluto-hnědé, aromatické, nasládlé. Zraje od konce 3. dekády září. Vhodný do všech pěstitelských oblastí.

SEIFERSDORFSKÝ středně raný samosprašný polopapírák s vysokou plodností a výbornou chutí vhodný i do chladnějších poloh. Plod je velký s tenkou skořápkou, jádro je velké, vyplňuje celou skořápku, chuť jádra je sladká, stářím nehořkne. Plodit začíná třetím rokem po výsadbě. Plody zrají od 3. týdne v září.

JEŘÁB


VIKING - Aronia Viking - Nenáročný na pěstování. Plody mají vysoký obsah vitamínu C, jsou vhodné k výrobě šťáv nebo kompotování.

NERO - Aronia Nero - sladkoplodý černý jeřáb, vitamínová bomba, velmi úrodný.

LÍSKA


LOMBARDSKÁ BÍLÁ

WEBBOVA

MANDLOŇ


VAMA

Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 9 - 17 hod

Sobota: 9 - 12 hod

ČERVENEC, SRPEN, LEDEN, ÚNOR

Pondělí - Pátek: 9 - 16 hod

Sobota: 9 - 12 hod

Sazka terminál

U nás najdete terminál sazky. Můžete si vsadit, koupit los či dobít kredit. Platba pouze v hotovosti.

Platební karty

Na prodejně můžete platit hotově i platební kartou.

DPD

dpd-logo-redgrad-rgb

Výdej zásilek společnosti DPD. Platba pouze v hotovosti.

Prověřená společnost

Balíkovna

logo---balikovna

Výdej zásilek společnosti BALÍKOVNA. Platba pouze v hotovosti.